Okolí

Naše penziony Na Vyhlídce, Nad Soutěskami a apartmány Do Údolí se nachází v obci Mezná u Hřenska, tedy v samotném srdci národního parku České Švýcarsko. Hluboké a za horizont se rozpínající lesy, podmanivé a tajemstvím nabyté soutěsky s průzračně čistou a na dotek ledovou řekou Kamenicí, pompézní pískovcové útvary nejrozličnějších tvarů a velikostí, pestrá přírodní fauna a flóra, krajina zaslíbená pro milovníky vyhlídek a rozhleden, ale též místo oblíbené sportovci pro nespočet cyklotras a horolezeckých míst.

To vše a ještě mnohem více přesahující náš stručný výčet lze zažít na vlastní kůži při návštěvě nejmladšího českého národního parku České Švýcarsko. Mezi dominanty Českého Švýcarska patří věhlasná Pravčická brána, Edmundova soutěska či pohádkový Dolský mlýn u Ferdinandovy soutěsky, potažmo soubor skalních hrádků typu Falkenštejn, Šaunštejn, Vlčí hrádek a další. Fanoušci vyhlídek se mohou vydat do Jetřichovických skal a z rozhledny na Mariině skále se rozhlédnout do široké dáli a alespoň na chvíli si připadat jako kníže Ferdinand Kinský, který nechal vyhlídku postavit již v 19. století na počest své ženy.

Díky význačné poloze našeho resortu v srdci parku jsou od nás destinace dobře dostupné a mile rádi Vám poskytneme zázemí a komfort pro Vaše objevování krásné zdejší krajiny.